Bebeğim neden ağlıyor?

 

Kontrollü ağlama tekniğini bebeğinizle denemeye karar verdiyseniz, o zaman yardımcı oluruz.

Dürüst olalım. Kontrollü ağlama yöntemini kullanmak ciddi şekilde zor olabilir – bebeğinizin gözlerini ağlayarak dinlemesini dinlemek kalp kırıcı olabilir ve muhtemelen sizi korkunç bir anne gibi hissettirir.

Ama iyi haber şu ki, çalışmaya başladıktan sonra (ve genellikle bir hafta içinde gelişmeleri görebilirsiniz) bebeğiniz kendini nasıl ayarlayacağını bilecek ve sizi uykunuzu yakalayacak – muhtemelen gün içinde daha iyi bir ebeveyn olacak.

Kontrollü ağlama nedir?

Kontrollü ağlama çekici bir hızlı çözümdür. Bebeğinizin, herhangi bir önemli zararlı veya uzun süreli etki olmadan kendini yerleşmesine yardımcı olur, uzmanlar ve araştırmacılar bulmuşlardır.

Dr Richard Ferber, bir bebeğin kendi başına uykuya dalmasını öğretmenin bir yolu olarak 80’lerde “kontrollü ağlama” önerdi . Yöntem bebeğinizi kendini yerleşmeye teşvik eder – bu yüzden zorlu bir aşk sürecidir, ancak uyandığında onu rahatlatmak için ona güvenmeyeceği anlamına gelir.

Kontrollü ağlama çekici bir hızlı çözümdür.Bebeğinizin, herhangi bir önemli zararlı veya uzun süreli etki olmaksızın kendini yerleşmesine yardımcı olur.

Ama bebeğinizi altı aylık olana kadar bekleyiniz, çünkü küçük bebekler genellikle beslenmeye ihtiyaç duyuyorlar.

Kontrollü ağlama metodu nasıl kullanılır

Ağladığında bebeğinizi konsollamak için acele etmek istediğiniz kadarıyla, kontrollü yöntemi takip etmek, ciddi bir kendi kendini kontrol altına almak ve birkaç dakika kendi başına ağlamasını sağlamak anlamına gelir .

Bu kez, dev bir kepçe dondurma ile kendinizi ödüllendirerek geçmeye çalışın (sonuçta, tek bir baştan çıkarmayı engelliyorsanız, o zaman başka bir şey elde edersiniz) bebeğinizi vermeden ve bebeğinizi görmeden önce. Kendisi herşeyi halledecek, ama onu almaya ve kucaklayacağına karşı koymaya karşı koyacaktır ve onun yerine sevgiyle ve yumuşakça konuşarak her şeyin iyi olduğunu bilmesini sağlayın.

Sadece birkaç dakika kal ve uyuyana kadar kendini yırtar. Sonra bu süreci tekrarlayın – her seferinde onu yalnız bıraktığınız zamanın uzamasını sağlayın – gece uyuyana kadar.

Bir sonraki gece, aynısını yap ama kendi başına geçirdiği süreyi birkaç dakika uzat. Bir gece, sihir gibi, sadece bir ağlama döneminden sonra uyuya kalır. Sabırlı ol, olacak.

Kontrollü ağlama nasıl çalışır?

Bebeğiniz, tamamen terkedilmeden şok olmaksızın sensiz uykuya dalmayı öğrenir, ancak bunu kendi başına yapması gereken takviye edici bir mesajla öğrenir. Uzmanlar arasında bebeğinizin inme yapıp yapmaması gerektiği konusunda bir anlaşmazlık vardır. Bazı uzmanlar, bir bebeği kafasını karıştırabileceğini düşünüyor ve ona uzun süre ağlıyorsa ona bazı sonuçlar vereceğini söyleyen karışık bir mesaj veriyor.

Bebeğiniz için kontrollü ağlama güvenli midir?

Bebeğinizin aç kalmayacağından, susuz kaldığından veya uyuyacağından emin olmadığınız sürece, kontrollü ağlamada kanıtlanmış bir zarar yoktur. Ancak, bazı uzmanlar çocukların daha sonraki hayatta sorunlarına neden olacak şekilde terkedilmiş hissetmelerini sağlayabileceğini söylüyor. Bunu destekleyecek kanıt yok.

Kontrollü ağlamayı nasıl yönetirim

Her gece maksimum etki için kontrollü ağlamaya devam etmen gerekse de, cehennemden bir gün geçirip denemek istiyorsan, denemeye değmez.

Ortağınızın ya da iyi bir arkadaşınızın desteğini aldığınızdan emin olun, çağrılarınızı cevaplayacak / dolaşacak ve mağarada olduğunuzu hissettiğinizde sizi dizginleyecektir.

Ve hazır yemek / rom-com’ları hazırlayın!

Kontrollü ağlamanın işe ne zaman dayanması gerekiyor?

Bütün çocuklar farklıdır ve bazıları kendi başlarına bırakmayı öğrenmek için sadece birkaç akşam meselesidir. Normalde iyi uyuyan çoğu çocuk için 4-5 civarındadır – hala çok kötü değil. Uykularla mücadele eden çocuklarla zaten zor olan iki haftaya kadar sürüyor. Eğer hala olmazsa, yöntemi kullanmayı bırakmalısın ve belki de daha kademeli bir şeye geçmelisin.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir