Bebeğinizin Ağlamak İçin En İyi İpuçları 21

 

Wah’lar bebeğinizi (ve siz) aşağı çekmeye başladığında , bu gözyaşları yatıştırmak için yeni bir yaklaşım alma zamanı.

0-3 Ay için

Aç öksürük

Her bebeğin kendi çığlıkları olacak ve onları anlamak için alışacaksın.

Tinies doğum hemşiresi Tess Rendell , “Aç olan çoğu bebeğin ağlamasında“ wah wah ”sesi vardır ve çoğu zaman öksürük vardır . “Bazı zamanlar, o bile öksürmek için ağlamayı keser.” 

Saati görmezden gel

Her üç saatte bir beslenen bir bebek bazen bir ya da ikiden sonra yemek ister. “Acıkma,“ Sadece bir saat oldu ”diye düşünmeyin. Sadece onunla git, ‘diyor bebek uzmanı Sarah Ockwell-Smith. 


Bu çağda, ilk ihtiyacı yemek, bu yüzden onu mutlu tutmak için talep üzerine beslenir. 

Onu kontrol et

O çok sıcak mı soğuk mu? Kayış, fermuar veya düğmeler gibi çok sıkı bir şekilde kazıyarak veya çizerken bir şey mi oluyor?

Ayrıca, gevşek bir saçın (genellikle sizinki) bebeğinizin ayak parmağı veya parmağınızın etrafına dolandığı zaman olan saç turnikesi sendromuna dikkat edin. Olağandışı olsa da, ağrılı olabilir ve bebeğinizin parmağının kırmızı ve şişmiş görünmesine neden olabilir. Bu olursa, onu GP’nize götürün. 

Ellerini kullan

Eğer bebeğiniz öğleden sonra ve akşam geç saatlerde şiddetli bir şekilde ağlarsa ve bacaklarını göğsüne doğru çekerse kolik olabilir.

Karnı saat yönünde hareket ettirmeye çalışın, bacaklarını ve kollarını hafifçe okşayarak ve avuçlarındaki ve ayak tabanlarındaki küçük halkaları izleyerek.

Yeni bir çözüm çözümü dene

Büyük bir bebek harika olacak, bu yüzden karnında onu dinlenerek rüzgarda hapsolmuş olur .

Ağaçtaki Kaplan bebek yoga pozisyonu yardımcı olabilir. Dirseğinizin kıvrımına yakın başıyla önkolunuzun boyunu boyunca geçirin ve bacakları kolunuzun iki tarafından aşağı doğru sarkıyor.

3-12 Ay İçin

Çığlıkları çözmeyi öğren

Acı ve rahatsızlık ağları farklı şekillerde gelir.

Ağrı ve rahatsızlık çığlıkları farklı modellerde gelir

Eğer bebeğiniz başını çarpıyorsa, diyelim ki acı şiddetlidir, o zaman ortadan kaybolur. Ama rüzgârı olduğunda, acı dalgalar halinde gelir, ”diyor Tess.

Bebeğinizin çığlıkları bu modeli çoğaltacaktır. Bir çığlık atacak, sonra acıyorsa şiddetli bir şekilde ağlayacaktır, ancak rüzgârı olan bir çocuk gelip ağrılı bir ağlamaya sahip olabilir. 

Topa git

Bebeğinizi bir askıya veya bebek taşıyıcıya yerleştirin, daha sonra çığlıklarını hafifletmek için bir fitness ya da doğum topu üzerinde hafifçe yukarı çıkın .

Yukarı ve aşağı hareketleri, karnınızın etrafına dolanırken onu hatırlatacaktır. 

Duş hilesi

Ted Danson, bebeği ağladığında durdurmak için duş alırken , klasik Üç Erkek ve Bir Bebek’te sahneyi hatırlıyor musun ? İşaretin çok uzağında değil.

“Duş bebeğinizi yatıştırmaya yardımcı olabilecek ritmik bir beyaz gürültü sağlıyor” diyor Sarah. ‘Cildinizi teninize tuttuğunuz sıcaklık ve yakınlık rahatlatıcıdır – onu doğrudan su akışından koruduğunuzdan emin olun.’ 

Bir taklitçi ol

Bebeğinizi çığlıklarına benzer bir seste çalkalamayı deneyin. “Waillar hacimsel olarak azaldığında, liderini takip et,” diyor Tess.

Bebeğinizi kopyalayarak, kendisini sakinleştirecek olan anlayacaktır. 

Onun dünyasını beyaz

Bebeğinizin çocuk arabasının kapağının üzerine beyaz bir sayfa asın – aşırı uyarılmış ve dinlenmesi gerekiyorsa düz arka plan onu sakinleştirecektir.

‘Onu omzunuzun üzerinden tutarak ve beyaz bir duvara sırtınızla ayakta durmak aynı etkiye sahip,’ diyor Rosie Harper, Worcester’den annem Josh’a beş ay kaldı. 

‘La durakla’ kullan

Bu, Fransız annelerin gece ağlayan bebeğinize gitmeden önce bekledikleri birkaç dakikayı aradıkları şeydir – eğer şanslıysanız, kendini düzeltir.

Dört ila altı ay arasında, küçük olanınız kendini yatıştırmayı öğrenebilir

The Babysense Secret (£ 12.99, DK) yazarı Megan Faure, “Dört ila altı ay arasında, küçük olanınız kendini yatıştırmayı öğrenebilir,” diyor . ‘Bebeğiniz hafif uyku durumuna geldiğinde, ağlayabilir. Sana ihtiyacı olduğu için değil, çünkü uyarıyor. 

Kaybolan bir eylem yap

8-10 ay civarında bebekler genellikle ayrılma endişesi geliştirir ve odadan çıkarken ağlar. Seni göremediğinde bile var olduğunu öğrenmesi gerekiyor.

Megan, “Peek-a-boo oynamak yardımcı olur” diyor. ‘Muslin arkasına saklan ve kafanı yuvarla.’

12-18 Ay İçin

Araba şarkınızı bulun

İyi uyumadığı zaman, bebeğiniz muhtemelen uzun araba yolculuklarının hayranı olmayacaktır.

‘Kızımın favori şarkısını tekrar tekrar söylüyorum. Yorucu, ama onu ağlamayı kesecek gibi görünüyor, ‘diyor, Manchester’dan Catherine Graham, bir anne Lola. 

Banna kabusları

Eğer küçük kızın geceleri çığlık atıyorsa, ama yine de ona giderken uyuyor gibi görünüyorsa, gece terörü olabilir.

“Bu çığlıklar çok üzücü, ama bebeğiniz onları hatırlamayacak” diyor Megan. “Genellikle aşırı uyarım ve yorgunlukla bağlantılılar, bu yüzden gün boyunca yürümeye başlayan şekerlemenize izin verin.” 

Üzerinde bir kapak tutun

Bebeğiniz şimdi duygularınızla uyumlu olacak, gerginliği alacaktır. “Eğer stresli olsaydın, daha da ağlayacak” diyor Tess.

Eşinizle nerede ve ne zaman olduğunu izlemeye çalışın – bebeğinizin yatma zamanı ideal değildir. 

Bir Kutu Hileler Yap

Eğer tokenlerin oyuncakları her zaman dışarı çıkarsa, sihirlerinin bir kısmını kaybederler.

Eğer tokenlerin oyuncakları her zaman dışarı çıkarsa, sihirlerinin bir kısmını kaybederler.

Birkaç hazineyi geride bırak, böylece onları dikkat dağıtıcı olarak kullanabilirsin.

“Bir çanta dolusu oyuncak saklıyorum, böylece oğlum bir erimenin eşiğinde olduğu zaman, bir tane dışarı fırlatabilirim,” diyor Londra’dan 32 yaşındaki Beth Gronig, 20 aylık Oscar’lı Oscar. 

Hislerini kabul et

18 aylıkken, çocuğunuz sözlü yetenekleri onun anlayışının gerisinde kaldığı için sıkıntıdan dolayı ağlar, ne dediğini bilir ama ne istediğini açıklayamaz.

Hayal kırıklığını kabul et. ‘Bir oyuncak almamı istediğini anlıyorum’ deyin. O zaman, ‘Eve döndüğümüzde bir tane alabilirsin’ gibi bir sınır verin.

Gerçekten hastalandığında nasıl fark edilir

Gerçek bir hatadan rahatsız edici bir kolik kavrayışını ayırt etmek her zaman kolay değildir, ama burada dikkat edilmesi gerekenler… 

Dinle

Hastalandığında bebeğin ağlamasında ince farklar vardır. Yüksek perdeli çığlıklar, çığlıklar, hırıltılar ve hırıltılı hastalık tüm hastalık belirtileridir. O bir ondaysa sıcaklığını , onun nefes daha hızlı olabilir. Endişeleniyorsanız NHS Direct’i arayın (bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak 111 veya 0845 4647’yi görünüz. Nhsdirect.nhs.uk’a bakın ). 

Bak

Bebeğiniz iyi değilse, dikkat etmesi gereken başka belirtiler de olabilir. Bezini kontrol edin – ya diyare için ya da son zamanlarda ıslak bir sıvı üretmediyse. Bebeğiniz tepkisiz, disketsiz, listesiz ve / veya vücudunda bir döküntü varsa, onu doğrudan hastaneye götürün. 

Dokunma

Avucunuzdan daha havalı olduğu için, bebeğinizin alnının arkası ile alın. Sonra ateşi olup olmadığını görmek için kendi alnınızla karşılaştırın. Yaptığını düşünüyorsanız, bir termometre kullanarak iki kez kontrol edin. Sıcaklık 38 ° C veya üzerine çıktığında doktorunuza başvurun.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir