Hamilelik ve Doğum Sonrası Yoga – nasıl yardımcı olabilir?

 

Yoga’nın en popüler doğum ve gebelik sınıflarından biri olmasının bir nedeni var . Sadece çapraz bacaklı etrafında oturmak değil, aynı zamanda rahatsız edici plonky müzik sizi rahatsız etmek için kullanıyor. Hamilelik sırasında hem sizin hem de bebeğiniz için gerçekten çok iyi ve küçük bir kişinin gelmesiyle vücudunuzun tekrar şekillenmesine yardımcı oluyor.

Doğru talimatla, bu yaşlanma biçiminde egzersiz yapmak tamamen güvenlidir ve kaslarınızı güçlendirmek, denge ve dolaşımınızı iyileştirmek ve bedeninizi korumak dahil olmak üzere çok sayıda sağlık yararına sahiptir. 

Bu yaştaki egzersiz formunun tamamen güvenli olması ve çok sayıda sağlık yararı vardır.

Ayrıca, bir DVD veya ücretsiz çevrimiçi video eğitmenlerimizinyardımıyla kendi evinizin rahatlığında yapabilirsiniz .

Ve bebeğiniz geldiğinde, onunla beraber bir yoga mekanı bile yapabilirsiniz – bir Giselle Bündchen.

Daha fazla ikna gerekiyor mu? Okumaya devam etmek…

Doğum öncesi yoga faydaları

Yoga gerçekten nefes almanızı kontrol etmenize yardımcı olacaktır – hamilelik sırasında ve emeğinizdeyken önemli olan bir şey. “İşgerindeki acıyı hafifletmek için yogik nefesle yemin ediyorum – bence gazdan ve havadandaha iyi ”. fitness uzmanı Jane Wake diyor .

“Belli ağızlar ve uzanmalar vücudu güçlendirmeye ve yeniden hizalamaya yardımcı olabilir” diye devam ediyor Jane. Bu hem siz hem de bebeğinizi daha rahat hissedecek. Ayrıca hamilelik sırt ağrısını hafifletmeye yardımcı olabilir . ‘

>> OKUYUN: GEBELİK PİLTLER NASIL ANNE HAZIRLANMASINA YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ?

Başlamak

Gebeliğe özgü yoga sınıfına katılmanız tavsiye edilir. Eğitmen, hamilelik döneminize uygun hareketleri uyarlayabilir.

‘Var belirli kurallar her eğitmen birinci trimester sonra sırt üstü yatarken ancak eklemleri gevşek hale hormonların etkilerinin farkında olmama gibi rehberliğinde zorundadır,’ Jane diyor.

Ayrıca sınıfınızda bazı Pilates öğelerini de beklemeniz gerekir. Jane, “Bu, çekirdek kontrolünüze yardımcı olacak, bu önemli” diyor. “Pelvik taban bölgesini ve derin karın / sırt ve omuz kaslarını güçlendirecektir.” Bebeğinizi taşıdığınız için bebeğiniz için harika bir hazırlıktır, çünkü bebeğiniz sırt ve omuzlarınıza fazladan baskı uygular.

>> OKUYUN: 3 EN İYİ ÖNCEKİ EGZERSİZ

Doğum sonrası yoga faydaları

Doğum yaptıktan sonra yogaya başlamadan önce doktorunuza danışın. Ancak, herhangi bir komplikasyon olmadıysa, altı haftalık kontrolünüzün ardından bir kez daha yoga minderinize geri dönmeniz normaldir. Bir C bölümünüz varsa , genel kural 10 hafta beklemek.

“Hemen pelvik taban egzersizleri gibi yapabileceğiniz şeyler var” diyor Jane. “Herkesin farklı olduğu bir profesyonel tarafından yönlendirilmek en iyisidir ama esasen prenatal yaptığınız ve oradan inşa ettiğin egzersizle başlamalısınız.”

Solunumunuzu nasıl kontrol edeceğinizi öğreneceksiniz, bu da rahatlamak ve zihninizi temizlemenize yardımcı olacaktır.

Tıpkı prenatal yogada olduğu gibi, nefesinizi nasıl kontrol edeceğinizi öğreneceksiniz, bu da rahatlama ve zihninizi temizlemenize yardımcı olacaktır. Yoga, yeni anne yorgunluğuna karşı koymak için de mükemmel bir yol olabilir .

“Bir sınıfın sakinleştirici etkisi gerçekten yararlıdır – özellikle endişeli iseniz,” diyor Jane. ” Bana ” biraz zaman ayırmanız da önemli. ‘

>> OKUMA: EN İYİ GEBELİK FİTNESİ DVD’LERİNİN 10’U

Bebeğinizi yogaya çıkarın

Henüz güzel bebeğinizden ayrılmaya dayanamıyorsanız, onu yanınıza almanıza izin veren bir yoga sınıfı bulun. Bebeğinizle birlikte yoga , her ikiniz için harika bir bağ deneyimi ve sakinleştirici olabilir.

“Sınıflarımda birkaç haftalık olan bebeklerle kadınlarım var – ama bunun ne yapacağını bilmek konusunda çok eğitildik çünkü” diyor Jane. ‘Bazı yerler, altı haftalık çekleri olana kadar bebeklere izin vermez.’

Bebek öncesi bebeğinizi çekirdek ve pelvik taban çalışmasıyla yeniden kazanmaya yardımcı olacak ve vücudunuzun yavaş yavaş – ve güvenli bir şekilde – bebeğin ağırlığını azaltacağı gibi yardımcı olacaksınız .

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir