Hastane çantası kontrol listesi: Unutmayacağınız 21 temel

 

Annelik çantanızın paketlenmesi söz konusu olduğunda, hazırlık her şeydir. Sonuçta, bebeğinizin erken çıkmaya karar vermesi durumunda bir çanta olmadan yakalanmak istemezsiniz!

Ebeveynlik ve gebelik uzmanı Anya Hayes’le, sizin için, eşiniz ve bebeğiniz için, neye ihtiyaç duyduğunuzu önceden hazırladığınızdan emin olmak için, sizin için ne tür ambalajlar yapmanız gerektiğiyle ilgili ayrıntıları aldık.

Hastane çantası kontrol listesi:

1) Rahat kıyafetler

İşgücü giymek için: yelek üst, hımbıl T-shirt, rahat elbise gibi rahat şeyler. İlkel gitmeyi ve hepsini almayı tercih edebilirsiniz. Havuz başında iseniz bikini üstünü isteyebilirsiniz, ancak şansınız gerçekten umursamayacaksınız.

Hastane çantanızı paketlerken en önemli ipuçları:

1) ‘yuvalama sürecinizin’ bir parçası olarak kullanın

“Evdeki bir doğum yapmayı planlıyorsanız, hastane çantanızı veya doğum çantanızı ambalajlamak, tüm ekipmanınızı hazır ve uygun bir yerde bulundurmak için hala iyidir – yuvalama sürecinin harika bir parçası olabilir. Kısa bir süre sonra gerçekleşecek ”diyor. “Seni yaklaşan annelik için zihniyete sokmak bir ritüel. Organizasyon içgüdülerinize kanalize etmenin harika bir yoludur ve herhangi bir gerilimin sakinleşmesi için bir alan sağlar. ”

2) çanta paketlemek için doğum ortağı alın

Hayes, ilk önce toplanmanızı ve hastane çantanızda paketlemek istediğiniz şeylerin hepsini yerleştirmenizi tavsiye ediyor. “Yuvalama ve ritüel açısından size yardımcı olursa çantayı kendiniz toplayabilirsiniz” diyor. “Ama sonra, aç ve çantanı paketlemek için doğum partnerini al. Onlar sizin işiniz sırasında başka bir şekilde meşgulken veya yeni doğmuş bebeğinizle yatakta uzanırken bir şeyler bulmak için onu açacaklar. Dünyada neyin nerede ve nerede olduğuna dair bir bilinçleri varsa, herkes için faydalı ve daha az stresli. ”

3) Düzenlenin!

Ayrıca doğum eylemleri ve doğum sonrası şeyler için bir doğum hastanesi çantasına sahip olmanızı ve başka bir şey için bebeğin başka bir şey yapmasını kolaylaştırmak için rummaging yapılmasını kolaylaştırır. Ama tüm bu öğeleri almayı başaramazsan endişelenme.

Hayes, “Hastane çantasından çok fazla korkma” diyor. “Modern dünyada yaşıyoruz, böylece her zaman birilerinin neye ihtiyaç duyarsanız unuttuğunuz şeyler almasını ve satın almasını sağlayabilirsiniz.

“Yeni doğmuş bebeğinizi dünyaya getirmeyi görselleştirmenize yardımcı olacak daha iyi bir yuvalama ritüeli. Her zaman ambalajlamayı düşündüğünüzde sakin bir zihniyete girmeye çalışın ve duyduğunuz bir şeyin olmaması için asla endişelenmeyin.

Doğum partnerimin paketi ne olmalı?

  • Doğum partnerinize bir müzik çalma listesi hazırlama sorumluluğu verin. Çoğu teslimat odası, kendi müziğinizi gerçekten farklılaştırabilmenizi sağlayacak. Ruhunuzu yatıştırıcı herhangi bir şey, elinizin altında olsun: sizi mutlu eden ve desteklediğiniz, sevdiğiniz ve güvende hissettiğiniz iyi anılar ve zamanlarla ilişkilendirdiğiniz çalma listeleri.
  • İşçilik can sıkıcı olabileceği için film ve kutu setleriyle yüklü bir iPad.
  • Kitaplar ve gazeteler herhangi bir zaman zarfında harekete geçebilecekleri zamanları okuyabilecekler.
  • TENS makinesi, eğer bir tane kullanıyorsanız : ilk önce nasıl kullanacağınızı pratik yapın, çünkü aslında faydaları bulmak için yapabileceğiniz pedlerle uğraşmak istemezsiniz.
  • Aperatifler ve içecekler : Bir doğum partneri için zor olabilir, çünkü bir süre hastanede kalıyorsanız dışarı çıkmak ve yakıt ikmali yapmak için herhangi bir zaman “hak etmediklerini” düşünebilirler. Nibbles bir saklanmak var.
  • Bir diş fırçası ve biraz diş macunu almayı unutmayın, böylece bir süre hastanede olursanız ferahlayabilirsiniz.
  • Eğer doğum partneriniz hastaneden kolay bir yolculuk yapmıyorsa, doğum partneriniz yeni bir çift pantolon ve T-shirt değişimine ihtiyaç duyabilir. Doğum partnerini unutabiliyoruz, ancak duş almamıza daha az izin veriyoruz, bu yüzden her iki deodorantı bile ambalajlayabiliyorsunuz – bu da uzun süreli bir konaklama için biraz daha hazırlıklı olduğunuz anlamına geliyor. hastane.
  • Telefonunuzda, büyük haberleri bekleyen heyecanlı ve endişeli aile ve arkadaşların metinleri ve çağrılarıyla çok sayıda etkinlik göreceksiniz. İkiniz de cebinizde veya çantanızdaki telefonlarınız olsa da, pilin bol miktarda suya sahip olması için şarj cihazını paketlemeyi unutmayın!
  • Bu günlerde kameralar için telefonlarımıza çok güveniyoruz, ancak bebeğinizin dünyadaki ilk anlarını kaydetmek için herhangi bir şans ve kamera kullanmayın.

Hastane çantanızda çalışmak için en iyi 15 atıştırmalık

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir