Yenidoğan Ağlamanızı Durdurmak İçin 6 Basit Adım

 

Bebek masajından beyaz gürültüye kadar bebeğinizin gözyaşlarını kurutmak için çok sayıda hile var.

Ağlamak – kulağa pek hoş gelmeyebilir, ama bu senin yeni doğanın tek iletişim yoludur.

Ve tüm bu zamanlar beslendikten ve sıcak tutulduktan sonra, bebeğiniz dünyada dışarıda ve aniden ihtiyaçlarının karşılanması için (tam anlamıyla) bağırmak zorunda.

Psikolog Dr Penelope Leach, “İlk altı haftada bebeğiniz çok ağlayabilir” diyor. ‘Bu, açlığa düşebilir, bir nappy değişikliğine ihtiyaç duyabilir ya da henüz dünyaya henüz alışmamış ve savunmasız hisseder.’

İlk adım, bebeğinizin ağlama alışkanlıklarını tanımak, daha sonra onları daha çabuk rahatlatabileceksiniz.

Vücut dili

Bebeğinizin hareketlerini anlayın ve bebeğinizin ağlamasını durdurulamaz hale gelmeden durdurabilirsiniz. Bebeğiniz acıktığında, kök saldıracak – başınızı hareket ettirerek nipelinizi arayın.

Parmaklarını emmek ve dilini dışarı atmak da köklenme belirtileridir, bu yüzden bir yem atmayı deneyin. Bebeğiniz aç değilse, bezinin bir değişime ihtiyacı olup olmadığına bakın.

Temiz? Sadece bir kucak isteyebilir.

Cilt-cilt teması, bebeğinizi güvende hissettirdiği için ağlamayı kesmenin harika bir yoludur.

Rahatlatıcı bir şey yok mu? Bacaklarını göğsüne kadar yükseltip yükseltmediğini kontrol et. Eğer öyleyse, rüzgarı veya kolikiği olabilir, bu yüzden sağlık ziyaretçinizle veya GP’nizle konuşun.

Bebeğinize masaj yapın

Masaj, bebeğinizi yatıştırmak için harika bir yoldur, ayrıca yapışmayı teşvik eder ve daha iyi uyumasına yardımcı olabilir.

Bir banyodan sonra, bebeğinizi karnı üzerinde bir havlu üzerinde yatırın. Bebeğinizdeki nemlendiriciyi veya tatlı badem yağını nazikçe yumuşak, dairesel hareketlerle omuzlarına, sırtına, altına ve bacaklarına sürün. Onu ters çevirin ve cephesine masaj yapın.

Onun dibini patlat

Doğmamış bebekler kalp atışlarınızın sesiyle rahatlarlar, bu yüzden yeni doğan bebekler göğsünüze doğru sarkmaya bayılır. Bu ritmi, arkada veya altta nazik patlarla tekrarlayarak, kendi kalbinizle zamanında tamamlayarak, yeni doğmuş bir bebeğin güvende olmasını sağlayabilirsiniz.

Biraz gürültü oluştur

Bebekler nazik bir ortamda ya da çamaşır makinesinde bir saç kurutma makinesi gibi beyaz gürültüden hoşlanırlar, çünkü onları rahmiye hatırlatır.

Chester Üniversitesi’nden bir ebe olan Profesör Mary Steen, ‘Vücudunuzun içinde gürültülü’ diyor. “Senin kanın kulağa ses çıkarır, amniyotik sıvı yağar ve sindirim dalgalı yapar.”

Araştırmalar, bebeklerin rahminde duydukları seslerle de sakinleştiklerini gösteriyor, bu yüzden hamileliğinizden en sevdiğiniz şarkıları çalın.

Çevrenizde bebek geçirmez


Beynin tehlike algılamasından sorumlu alan doğuştan tamamen işlevseldir, bu nedenle yeni bir köpek ağlaması yapmak için bir köpek havlaması veya yükseltilmiş bir ses yeterli olacaktır. Yapabilirseniz, ağır perdeler ve taslak dışlayıcılarla evinize gelmesini engelleyin.

Çok küçük bebekler de değiştirildiklerinde ağlamaya eğilimlidirler çünkü maruz kaldıklarını hissederler;

Bir sapan al

Bazı bebekler tutuldukları sürece sakin olmazlar, bu da yapacaklarınız olduğunda bir sorun olabilir. Bunu aşmanın bir yolu, bebeğinizi bir askıda veya bebek taşıyıcıda taşımaktır.

Mary, “Bir slingte olmak, karnınızda olma hissini tekrarlıyor” diyor. ‘Onlar senin sıcak vücuduna karşı kıvrılıyorlar, sallanırken ve yürüdüğünüzde hareket ediyorlar, tıpkı sizin içindeyken olduğu gibi. Hiçbir zaman sakinleşecek.

Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir